Sports

Home Sports

Presidenti Ademi dhe nënkryetari Burri po marrin pjesë në manifestimin e 100 vjetorit të...

Presidenti Agim Ademi dhe nënkryetari Bakir Burri po marrin pjesë në manifestimin e 100 vjetorit të themelimit të Federatës së Futbollit të Polonisë, me...

Correa shumë i shtrenjtë, Milani mendon transferimin e De Paul

Milani është duke kërkuar transferimin e një sulmuesi anësor. Objektivi kryesor i Rossonerëve mbetet sulmuesi i Atletico Madrid, Angel Correa, por deri më tani palët...

Delegacioni malazez shprehet i mahnitur me zhvillimin e hovshëm të Kosovës

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, në shoqëri të nënkryetarit Bakir Burri dhe sekretarit të përgjithshëm, Eroll Salihu, kanë shtruar darkë për krerët e Federatës...

Derbi kryeqyteti zhvillohet sonte në ‘Fadil Vokrri’

Ndeshja e fundit e javës 12-të në elitën e futbollit kosovar do të zhvillohet në kryeqytet. Dy skuadrat nga kryeqyteti, Prishtina dhe Flamurtari do të...

Rrahman Haradini i reagon Remzi Ejupit: Nuk jeni aksionari më i madh i Prishtinës

Rrhaman Haradini i ka reaguar Remzi Ejupit në lidhje se kush është aksionari më i madh i klubit. Sipas Haradinit, ai është aksionari më i...

Raiola do të takohet me drejtuesit e Unitedit për të ardhmen e Pogbas

Agjenti i njohur i futbollistëve, Mino Raiola do të takohet sot (e enjte) me zyrtarët e klubit anglez, Manchester United. E ardhmja e mesfushorit francez,...

Pas 40 vitesh ndalesë, Irani lejon gratë të shikojnë futboll në stadium

Pas 40 vitesh ndalesë, grate dhe vajzat në Iran janë lejuar që të shikojnë një ndeshje futbolli në stadium. Irani ndau vetëm 4,000 bileta për...

Recent Posts