Sports

Home Sports

Reali tenton ta rrëmbejë Mbappen

Real Madridi është duke shpresuar që ta transferojë Kylian Mbappen nga Paris Saint-Germaini, duke e shfrytëzuar situatën e klubit francez në lidhje me rregullat...

Presidenti Ademi dhe nënkryetari Burri po marrin pjesë në manifestimin e 100 vjetorit të...

Presidenti Agim Ademi dhe nënkryetari Bakir Burri po marrin pjesë në manifestimin e 100 vjetorit të themelimit të Federatës së Futbollit të Polonisë, me...

Kosova pret Malin e Zi, Dardanët duan vetëm fitore për t’i mbajtur gjallë shpresat...

Kosova do të përballet me Malin e Zi në ndeshjen e gjashtë kualifikuese për kampionatin evropian Euro 2020. Humbja ndaj Anglisë dhe fitorja e Çekisë...

Shqipëria kërkon fitore ndaj Andorrës

Kombëtarja e Shqipërisë sonte (e enjte) zhvillon ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Evropian “Euro 2020” kundër Andorrës. Kjo ndeshje do të zhvillohet në “Elbasan Arena”, kurse...

Xhaka, kapiten i Arsenalit

Trajneri Unai Emery ka lënë të nënkuptohet se Granit Xhaka do të jetë kapiten i ri i Arsenalit. “Për momentin kemi tre kapitenë: Xhaka, Nacho...

A jeni gati për derbin?!

Drita sot do të jetë nikoqire e Prishtinës, në ndeshjen e cila zhvillohet në javën e gjashtë në Superligën e Kosovës. Prishtina ka treguar që...

Drita në kërkim të një trajneri të ri!

Bekim Isufi nuk është më trajneri i Dritës, pasi në katër ndeshje, ai mori tri humbje. Trajneri që e shpalli Dritën kampion ishte në siklet...

Recent Posts