Sports

Home Sports

Zyrtarët e Unitedit po shqetësohen për ngecjen e bisedimeve me De Gean

Manchester United po bëhet gjithnjë e më nervoz për të ardhmen e David De Geas. Negociatat për një zgjatje të kontratës me spanjollin tashmë kanë...

Bayern Munich po përgatit ofertë për Zinedine Zidanen

Sipas medieve spanjolle pas humbjes 3-2 si mysafirë Borussia Dortmund, banka e Niko Kovac ka filluar të lëkundet. Te Bayern Munich në fakt, nuk janë...

Scholes i drejtohet Mourinhos: Duhet të fitosh me pak klasë

Legjenda e Manchester United, Paul Scholes, nuk është i impresionuar aspak nga Jose Mourinhos dhe reagimi i tij ndaj tifozëve të Juventusit. Ish-trajneri i Interit...

Ramush Haradinaj pret në takim bokserin e mirënjohur shqiptarë Luan Krasniqi

Luan Krasniqi është një nga sportistët shqiptarë më të njohur në botë. 47-vjeçari nga Juniku në kohët e arta të tij mbajti titullin evropian në...

Hidhet shorti për Kupën e Kosovës, dy ndeshje të forta në këtë fazë të...

Në lokalet e Federatës së Futbollit të Kosovës është tërhequr shorti për Kupën e Kosovës. Në këtë fazë do të ketë ndeshje mjaft interesante dhe...

Shaqiri nuk do të jetë pjesë e formacionit të Liverpoolit për ndeshjen ndaj Crvena...

Pas raportimeve se Xherdan Shaqiri nuk do të udhëtojë me skuadrën e Liverpoolit në Beograd për ndeshjen kundër Crvena Zvezdes, tani vjen edhe konfirmimi...

Grezda flet pas ndeshjes së parë si titullar: Ishte e vështirë, rëndësi kanë tri...

Eros Grezda e ka fituar një vend titullari tek skuadra e famshme skoceze Rangers. Sulmuesi shqiptar ka qenë titullar në fitoren e Rangersit në udhëtim...

Roma-Plzen: Formacionet e mundshme, Di Francesco i beson Kluivertit

Një shtator për t’u harruar për Romën, por tani klubi italian dëshiron të ketë një tetor fantastik dhe ndeshja ndaj Viktoria Plzen është vendimtare. Skuadra e...

Van Bommel dëshiron hakmarrje ndaj Interit për finalen e humbur me Bayerin

Trajneri i PSV-së, Mark van Bommel, thotë se konsideron derbi përballjen ndaj Interit në Ligën e Kampionëve. Holandezi thotë se kërkon fitore ndaj zikaltërve për...

Historiku i ndeshjeve të pasluftës mes Dritës dhe Gjilanit, kampioni në fuqi ka bilanc...

Sot (e diel) zhvillohet derbi numër 27-të kampional pas luftës ndërmjet Gjilanit dhe Dritës dhe i 33-ti në të gjitha garat. Kampionët në fuqi të...

Recent Posts