Sports

Home Sports

Tetë skuadra të forta, katër ndeshje spektakolare – Këto janë çiftet dhe datat e...

Të martën në mbrëmje janë mbyllur ndeshjet e 1/8 në Kampionatin Botëror që po mbahet në Rusi. Nga 16 kombëtare kanë mbetur vetëm tetë nga...

Portieri i Liverpoolit pranë kalimit në Besiktas

Besiktasi e ka kontaktuar Liverpoolin në përpjekje për t'i siguruar shërbimet e portierit Simon Mignoletit. Klubi nga Turqia tani kanë nevoje për një portier të...

Drita – Prishtina të dielën, bëhet publik orari i javës së 6-të

Është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 6-të në IPKO Superligë, ku ndeshjet do të zhvillohen në tri ditë Kjo javë në elitë nis...

Fabregasi flet për situatën e Hazardit

Cesc Fabregasi e ka shprehur dëshirën e tij për ta parë Eden Hazardin duke qëndruar në Chelsea. Hzaradi është i kërkuar nga Real Madridi dhe...

Arsenali do ta shesë këtë sulmues

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, është gati për ta shitur Danny Welbeckin, i cili nuk është pjesë e planeve të tij, shkruan The Sun. Evertoni...

Fotografi që u shtyp nga Mandzukic me shokë në ndeshjen gjysmëfinale ndaj Anglisë, viziton...

Kroacia ka bërë një Kampionat Botëror të jashtëzakonshëm, ku arriti të zë vendin e dytë, pasi u mposht në finale nga Franca. Në ndeshjen gjysmëfinale...

Drita arrinë akordin me mesfushorin e shumëkërkuar (FOTO)

Gjilan - Kampionët e vendit e kanë kompletuar “misionin” e parë në tregun e transferimeve, derisa kanë arritur akordin me mesfushorin e shumëkërkuar Mentor...

Golovini e refuzon Chelsean në momentin e fundit

Zëvendës-presidenti i Monacos, Vadim Vasilyev, e ka konfirmuar transferimit e mesfushorit rus, Aleksandër Golovinit, nga CSKA Moscowa për 30 milionë euro. 22-vjeçari pritet të...

Vendoset gurthemeli i qendrës së sporteve dhe panaireve në Ferizaj, për të cilin janë...

Në Greme të Ferizajt sot (e martë) është vendosur gurthemeli për ndërtimin e Qendrës së sporteve dhe panaireve, për të cilën Qeveria e Kosovës...

Agjenti i El Shaarawyt tregon për të ardhmen e klientit të tij

Stephan El Shaarawy nuk do të largohet nga Roma dhe mundësitë për një largim drejt Torinos janë “të barabarta me zero”, ka thënë agjenti...

Recent Posts