Sports

Home Sports

Fotografi që u shtyp nga Mandzukic me shokë në ndeshjen gjysmëfinale ndaj Anglisë, viziton...

Kroacia ka bërë një Kampionat Botëror të jashtëzakonshëm, ku arriti të zë vendin e dytë, pasi u mposht në finale nga Franca. Në ndeshjen gjysmëfinale...

​Wengeri nderohet nga ish-lojtari i tij, tani president i Liberisë

Ish-trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka shkuar ta vizitojë Liberinë, ku edhe do të nderohet me çmimin më të lartë të vendit ish-lojtari i...

Zyrtare: Suad Sahiti nënshkruan me AEL Larissan në Greqi

Skuadra e Superligës së Greqisë, AEL Larissa, ka nënshkruar kontratë tre vjeçare me futbollistin prishtinas, Suad Sahitin. 23-vjeçarin luajti te Skënderbeu sezonin e kaluar, ku...

Rrahman Haradini i reagon Remzi Ejupit: Nuk jeni aksionari më i madh i Prishtinës

Rrhaman Haradini i ka reaguar Remzi Ejupit në lidhje se kush është aksionari më i madh i klubit. Sipas Haradinit, ai është aksionari më i...

Panucci: Jam përgjegjësi kryesor për këtë situatë të vështirë, jam trajner dhe punoj me...

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Christian Panucci, e pranoi në konferencën për shtyp para miqësores së tij me Uellsin se ka gabuar më idetë...

Rashica: Do të fitojmë për shtetin tonë

Milot Rashica theksoi se në ndeshjen kundër Çekisë nuk kanë çfarë të humbin. “Të gjithë e dimë që kjo është ndeshja më e rëndësishme. Çdo...

Ipko Superliga rikthehet në aksion, tri ndeshje interesante zhvillohen sot – derbi në Therandë

Elita e futbollit kosovar do të rikthehet në aksion pas pushimit ditën e diel shkaku i zgjedhjeve në vend. Tri ndeshje shumë interesante janë në...

Liga e Kampionëve, sonte luhen takimet e fundit në grupe

Liga e Kampioneve luan sonte ndeshjet e 6-ta dhe të fundit të fazës së grupeve, në mbyllje të të cilave do të njihen edhe...

Valmir Sylejmani i pandalshëm, realizon dy gola të tjerë në fitoren e Manheim

Valmir Sylejmani është rikthyer në formën e tij më të mirë. Sulmuesi gjilanas ka qenë vendimtar në fitoren e skuadrës së tij Manheim 4-3 ndaj...

Mesazhi emocionues i Kariusit pas abuzimeve të vazhdueshme ndaj tij

Ka ardhur edhe një moment i vështirë për Loris Kariusin, i cili pritet ta humbas vendin e tij në formacionin e Liverpoolit pas transferimit...

Recent Posts