Sports

Home Sports

Derbi i kryeqyteti në mbrëmje, Prishtina pret Flamurtarin

Kryeqyteti i Kosovës, Prishtina si rrallë herë në vitet e fundit do ta pres derbin e tyre lokal me dy skuadra të fuqishme. Prishtina dhe...

A jeni gati për derbin?!

Drita sot do të jetë nikoqire e Prishtinës, në ndeshjen e cila zhvillohet në javën e gjashtë në Superligën e Kosovës. Prishtina ka treguar që...

Perez: Ronaldo ka kërkuar largimin nga Real Madridi

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, ka thënë se sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo donte të largohej për arsye personale, por Santiago Bernabeu dhe...

Eder: Interi është skuadra anti-Juve në Serie A, fiton edhe ndaj Barcelonës në Ligën...

Eder beson se Interi është skuadra ‘anti-Juventus” në’Serie A dhe mund të mposht Barcelonën në Ligën e Kampionëve këtë sezon. Interi bëri një rikthim magjik...

Orari dhe zyrtarët e ndeshjeve të javës së gjashtë në Superligës e Kosovës, Drita-Prishtina...

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka zbuluar orarin dhe zyrtarët e ndeshjeve të javës së gjashtë në IPKO Superligën e Kosovës në futboll. Vikendi...

Kosova dhe Shqipëria ngjiten për disa pozita, Belgjika dhe Franca udhëheqin ranglistën e FIFA-s

Ranglista e re e FIFA-s i sheh dy kombëtare, Belgjikën dhe Francën duke udhëhequr si liderë, ndërsa përmirësime ka pasur edhe për Kosovën dhe...

Sot Prishtina- Gjilani, ndeshje e mbetur nga java e parë

Prishtina e pret Gjilanin në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ për ndeshjen e mbetur të javës së parë në Ipko Superligë. Ndeshja do të duhej të zhvillohej...

Tuchel nuk e tregon pozitën se ku do të luajë Neymari ndaj Liverpoolit

Trajneri i Paris Saint-Germainit, Thomas Tuchel, nuk e ka treguar pozitën ku do të luajë Neymari në ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Liverpoolit. Përballja...

Drita – Prishtina të dielën, bëhet publik orari i javës së 6-të

Është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 6-të në IPKO Superligë, ku ndeshjet do të zhvillohen në tri ditë Kjo javë në elitë nis...

Veseli flet pas humbjes: Të zhgënjyer, por Lazio do të bëjë gjëra të mira

Lazio ka marrë një fitore tejet të vlefshme në udhëtim te Empoli 0-1. Në këtë ndeshje Frederik Veseli, ka luajtur si mbrojtës i majtë, pozitë...

Recent Posts