Sports

Home Sports

A jeni gati për derbin?!

Drita sot do të jetë nikoqire e Prishtinës, në ndeshjen e cila zhvillohet në javën e gjashtë në Superligën e Kosovës. Prishtina ka treguar që...

Drita në kërkim të një trajneri të ri!

Bekim Isufi nuk është më trajneri i Dritës, pasi në katër ndeshje, ai mori tri humbje. Trajneri që e shpalli Dritën kampion ishte në siklet...

Forca të mëdha sigurie nga të gjitha repartet, gjithçka po monitorohet për ndeshjen Shqipëri-Izrael

Kombëtarja e Shqipërisë sonte (e premte) do ta nisë garën në Ligën e Kombeve me një ndeshje kundër Izraelit në Elbasan Arena që fillon...

Napoli ka refuzuar 100 milionë euro për Koulibalyn

Napoli e ka refuzuar një ofertë me vlerë 100 milionë euro për Kalidou Koulibalyn. Oferta ishte nga një klub anglez, emri i të cilit...

Messi nuk ftohet nga Barcelona për International Champions Cup

Ernesto Valverde i ka zbuluar emrat e 28 lojtarëve që do të jenë pjesë e skuadrës së Barcelonës për International Champions Cup. Argjentinasi Lionel...

Granit Xhaka rikthehet në stërvitjet e Zvicrës

Kombëtarja e Zvicrës ishte shokuar ditë më parë pasi që kishte pësuar një lëndim Granit Xhaka. Mesfushori shqiptar kishte pësuar një lëndim pas një dueli...

Mourinho mesazh Martialit: Në jetë nuk merr gjithmonë atë që do

Jose Mourinho, trajneri i klubit Manchester United, ka paralajmëruar sulmuesin e tij Anthony Martial se “në jetë nuk merr gjithmonë atë që do”. Kjo...

FC Jetoni – FC Liburni 3-4, në çerekfinale të kupës së Kosovës

Të premten ka përfunduar çerekfinalja e kupës së Kosovës në Futsal. Në qerekfinale u ndeshën FC "Jetoni" me Fc "Liburnin", ku loja përfundoj me...

Historiku i ndeshjeve të pasluftës mes Dritës dhe Gjilanit, kampioni në fuqi ka bilanc...

Sot (e diel) zhvillohet derbi numër 27-të kampional pas luftës ndërmjet Gjilanit dhe Dritës dhe i 33-ti në të gjitha garat. Kampionët në fuqi të...

Shaqiri: Liverpoolit i nevojitet mentaliteti i Bayernit, të luaj vetëm për të fituar tituj

Xherdan Shaqiri ka sugjeruar ekipin e tij që të ‘kopjoj’ mentalitetin e ish-skuadrës së tij, Bayern Munichut, për të luajtur vetëm për të fituar...

Recent Posts