Sports

Home Sports

Kosova pret Malin e Zi, Dardanët duan vetëm fitore për t’i mbajtur gjallë shpresat...

Kosova do të përballet me Malin e Zi në ndeshjen e gjashtë kualifikuese për kampionatin evropian Euro 2020. Humbja ndaj Anglisë dhe fitorja e Çekisë...

“Ju e doni një kombëtare tjetër”, Valon Behrami: Gjithmonë kanë bërë dallime mes shqiptarëve...

Valon Behrami është pensionuar prej kombëtares zvicerane në mënyrë të dhunshme. Mesfushori mitrovicas, Behrami gjatë ditës së djeshme ka treguar se Vladimir Petkovic përmes telefonit...

Kosova zhvilloi stërvitjen e fundit para ndeshjes ndaj Çekisë

Kosova e ka zhvilluar stërvitjen e fundit para ndeshjes më të rëndësishme në historikun e saj të ri, që e zhvillon nesër në orën...

Fabregas: Messi ka qenë më i miri për 15 vjet, vështirë të lind edhe...

Cesc Fabregas beson se është e pamundur që një lojtar tjetër si Lionel Messi të dalë në të ardhmen. Dy ish-bashkëlojtarët te skuadra e Barcelonës...

Presidenti Ademi dhe nënkryetari Burri po marrin pjesë në manifestimin e 100 vjetorit të...

Presidenti Agim Ademi dhe nënkryetari Bakir Burri po marrin pjesë në manifestimin e 100 vjetorit të themelimit të Federatës së Futbollit të Polonisë, me...

Shaqiri në mesin e lojtarëve të Liverpoolit që festuan kreun e tabelës në një...

Lojtarët e Liverpoolit po shikojnë në maksimum fillimin e mirë në Ligën Premier. Reds aktualisht janë në krye të tabelës në kampionatin elitar anglez dhe...

Reali tenton ta rrëmbejë Mbappen

Real Madridi është duke shpresuar që ta transferojë Kylian Mbappen nga Paris Saint-Germaini, duke e shfrytëzuar situatën e klubit francez në lidhje me rregullat...

Roma-Plzen: Formacionet e mundshme, Di Francesco i beson Kluivertit

Një shtator për t’u harruar për Romën, por tani klubi italian dëshiron të ketë një tetor fantastik dhe ndeshja ndaj Viktoria Plzen është vendimtare. Skuadra e...

Zyrtare: Prishtina transferon mesfushorin e Lirisë (Foto)

Prishtina ka nënshkruar marrëveshje për dy vitet e ardhshme me talentin e Përfaqësueses së Kosovës U21 dhe anëtarin e kapitenin e Lirisë në dy...

Zidane e do vetëm Pogban

Real Madridi e ka paraparë të presë deri në minutën e fundit të afatit kalimtar veror për të bërë një nënshkrim të madh dhe...

Recent Posts