Teknologji

Home Teknologji

Zhbllokimi i WhatsApp përmes gjurmëve të gishtit, tani i mundshëm edhe për Android

Zhbllokimi i drejtpërdrejtë i Whatsapp me gjurmë gishti, është diçka që përdoruesit e iOS kanë me muaj të tërë. Përdoruesit Android, në anën tjetër, po...

Raporti: AirPod Pro vijnë në tetë ngjyra, dalin në shitje këtë javë

Ka pasur mjaft thashetheme rreth AirPods Pro të ardhshme që anulojnë zhurmën, të nxitura pjesërisht nga bollëku i rrjedhjeve gjatë javëve të fundit.  Tani një...

Apple shiti 130,000 iPhone 11 për një ditë

Ndërsa formacioni i iPhone 2019 është tashmë i disponueshëm në shumë tregje, vetëm prej dje, 25 tetor, iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone...

Ja si do të duket laptopi i ardhshëm nga Apple, MacBook Pro 16 inç

Kemi dëgjuar për MacBook Pro 16 inç për një kohë tashmë dhe shumë raporte dhe koncepte kanë dalë në sipërfaqe mbi atë  se si...

Rreth gjysma e iPhonave funksionalë, tashmë punojnë me sistemin iOS 13

Tashmë është bërë afro një muaj, që kur është lansuar sistemi i ri operativ iOS 13 dhe Apple ka konfirmuar se rreth gjysma e...

“Facebook-u kinez” po bëhet një makth i keq për Mark Zuckerberg – përveç disa...

Aplikacioni popullor për shpërndarjen e videove TikTok hapi një zyrë në Mountain View, Kaliforni, vetëm disa minuta larg selisë së Facebook në Palo Alto. Madje,...

Facebook nuk heq dorë nga kriptovaluta “Libra”

Ndonëse pesë gjigantë të pagesave njoftuan javën e kaluar se nuk do ta përkrahin kriptovalutën e rrjetit social, Facebook, zyrtarët e kësaj kompanie kanë...

Tregu global i tabletëve do të vazhdojë të zvogëlohet gjatë pesë viteve të ardhshme

Një raport i fundit hulumtues nga DigiTimes zbulon se tregu i tabletave do të vazhdojë të dobësohet gjatë pesë viteve të ardhshme.  Ndërsa 2019 pritet...

PlayStation i ardhshëm mund të vijë me asistentin e vet dixhital

Këto ditë është e vështirë të gjesh një pajisje teknologjike që nuk vjen me një asistent dixhital të integruar.  Edhe TV-të tonë të zgjuar dhe...

6 gjëra brilante që nuk e keni ditur se telefoni juaj mund ti bëjë

Para se të filloni të postoni foto vetëm në Instagram, Facebook etj, ju së pari duhet të zbuloni se sa në të vërtetë është...

Recent Posts