Teknologji

Home Teknologji

YouTube ka larguar më se 100 mijë video që përmbanin gjuhë të urrejtjes

Largohen më shumë video se në çdo çerek viti, megjithatë YouTube ka shumë për të bërë. Si pjesë e planeve për të larguar materialet me...

OnePlus 7T do të vijë me kamerë të trefishtë dhe Snapdragon 855+

Një rrjedhje e re ka zbuluar në mënyrë të detajuar telefonat inteligjentë të ardhshëm OnePlus 7T dhe 7T Pro, përpara lansimit të tyre në...

Norvegjia vazhdon rritjen ekonomike

Rritja ekonomike e Norvegjisë u përshpejtua edhe në tremujorin e dytë, duke e mbajtur të vrullshëm zhvillimin e vendit, ndërsa banka qendrore po shqyrton...

Apple njofton planet për përmirësimet e privatësisë të Siri

Për një kompani që krenohet me mbrojtjen e privatësisë së përdoruesve të saj, imagjinojmë që Apple duhet të ishte frikësuar kur u shfaq një...

Patenta zbulon se Apple po punon në tastierë të re për laptopët e tyre...

Tastierat e laptopëve kurrë nuk kanë janë njohur të jenë të këndshme për të shtypur.  Ato janë funksionale ku ka disa tastierë që ndjehen më...

Më se gjysma e llogarive në rrjetet sociale mund të kenë rënë pre e...

Rrjetet sociale janë bërë një hapësirë sulmesh kibernetike, ndërsa mendohet se më se gjysma e tyre mund të kenë rënë pre e sulmeve, duke...

Televizioni nga OnePlus do ta ketë ekranin QLED me 55 inç

OnePlus ka vazhduar të sjellë informacione shtesë, pasi bëri të ditur se do ta prezantojë në shtator një televizion të quajtur OnePlus TV. Tani është...

Versionet e rejat të sistemit operativ Android, do të dallojnë në bazë të numrave

Ka kaluar koha e Android Q, meqenëse tani do të jetë Android 10. Google ka bërë të ditur nëpërmjet një postimi, se nuk do t’i...

Galaxy Note 10 do të jetë telefoni më i shpejtë që Samsung ka prodhuar...

Pritet të shohim shumë teknologji mbresëlënëse në Samsung Galaxy Note 10, por kjo deri tani nuk përfshinte një procesor krejtësisht të ri.  Samsung zakonisht përdor...

Zbulohen detaje të tabletit të ri Samsung, me Snapdragon 710 SoC

Samsung më parë këtë muaj paraqiti markën tregtare të një tableti të ardhshëm të quajtur Samsung Galaxy Tab Active Pro. Asgjë tjetër nuk dihet...

Recent Posts