Teknologji

Home Teknologji

Shkenctarët ri-programojnë qelizat T për të adresuar sëmundjet e imunitetit tek njerëzit

Studiuesit e Universitetit të San Franciskos kanë zbuluar një teknikë të ndryshimit të gjeneve që mund të ofrojë trajtime më të sigurta për pacientët...

Apple ndan videon e incizuar me iPhone Xs, deklaron se ka cilësinë më të...

Pas lansimit të iPhone Xs të ditës së djeshme, Apple ka ndarë një video në kanalin e saj në YouTube, duke nxjerrë në pah...

Skype sjell tiparin e regjistrimit të thirrjeve

Disa mund të argumentojnë se regjistrimi i thirrjeve mund të jetë një pushtim i privatësisë, por ka raste kur kërkohet pak retrospektivë, dhe gjithashtu...

Samsung shfaq telefonin e parë në Android Go

Samsung thuhet se po planifikon të lëshojë një telefon të buxhetit Android Go në muajt e ardhshëm, dhe thuhet se testimi në SHBA dhe...

Qualcomm do të ketë procesorët e përshtatshëm me 5G të gatshëm për gjysmën e...

Kompanitë që prodhojnë procesorët telefonik janë gjithmonë duke u përpjekur që të na japin më shumë kualitet dhe fuqi dhe për këtë, Qualcomm është...

Aplikacioni i Facebook merr të dhënat private të 3 milionë përdoruesve

Vetëm kur mendoni se gjërat nuk mund të keqësohen për Facebook, është kuptuar se një tjetër aplikacion mashtrues ka zbuluar detajet “intime” të tre...

Samsung i paguan rivalit Apple 539 milionë dollarë dëmshpërblim!

Rigjykimi i patentës Apple vs Samsung përfundoi javën e kaluar me të dyja palët që presin vendimin e jurisë që tashmë është shpallur. Është vendosur...

Super-specifikat e Galaxy Note 9 kanë rrjedhur online

Samsung Galaxy Note 9, që thuhet se është “mbret i kurorës” i telefonave të mençur në 2018, është pare online me disa specifika të...

Kujdes: Hakerët përdorin këto pesë mjete për t’ju sulmuar

Mjetet e lira, por të fuqishme, po përdoren nga të gjithë duke filluar nga kriminelët kibernetikë e deri tek operatorët jo shtetërorë, thotë një...

Samsung Galaxy S10 do të vijë me kamerë të trefishtë

Samsung Galaxy S10 duhet të vijë me një aparat fotografik të trefishtë në paketim, në sajë të shtimit të një sensori të ri 3D. Sipas...

Recent Posts