Teknologji

Home Teknologji

Zhbllokimi i WhatsApp përmes gjurmëve të gishtit, tani i mundshëm edhe për Android

Zhbllokimi i drejtpërdrejtë i Whatsapp me gjurmë gishti, është diçka që përdoruesit e iOS kanë me muaj të tërë. Përdoruesit Android, në anën tjetër, po...

Kujdes: Hakerët përdorin këto pesë mjete për t’ju sulmuar

Mjetet e lira, por të fuqishme, po përdoren nga të gjithë duke filluar nga kriminelët kibernetikë e deri tek operatorët jo shtetërorë, thotë një...

Kongresi kërkon të dhënat e brendshme nga Apple, Amazon, Facebook dhe Google

Si pjesë e hetimeve të mirëbesimit, kongresi i Shteteve të bashkuara, iu ka kërkuar katër kompanive gjigante që funksionojnë përmes internetit, të dhënat e...

OnePlus konfirmon se telefoni 5G do të kushtoj 200 deri 300 dollarë më shumë...

OnePlus ka vendosur të jetë forca shtytëse prapa 5G – por kjo nuk do të thotë që ju nuk do të jeni në gjendje...

Ekrani i Galaxy S10 mund të vijë me një ekran ndryshe

Samsung Galaxy S10 i ri do të dalë në fillim të vitit të ardhshëm dhe është tashmë i promovuar nga Samsung si telefon që...

OnePlus 7T do të vijë me kamerë të trefishtë dhe Snapdragon 855+

Një rrjedhje e re ka zbuluar në mënyrë të detajuar telefonat inteligjentë të ardhshëm OnePlus 7T dhe 7T Pro, përpara lansimit të tyre në...

Norvegjia vazhdon rritjen ekonomike

Rritja ekonomike e Norvegjisë u përshpejtua edhe në tremujorin e dytë, duke e mbajtur të vrullshëm zhvillimin e vendit, ndërsa banka qendrore po shqyrton...

Light Phone 2 është një pajisje e thjeshtë, që iu largon shprehitë e përdorimit...

Derisa të gjithë janë të interesuar për telefonat e rinj të kompanive të mëdha, që thuhet të kenë teknologjinë e fundit dhe janë shumë...

Huawei Mate X, telefoni që palohet si tablet!

Në të ardhmen e afërt, telefonat, tableta dhe laptopë mund të bashkohen në një pajisje të vetme, të ngjashme me Huawei Mate X të...

iPhone i 2021 mund të jetë plotësisht ‘wireless’

Që kur Apple prezantoi një port USB-C në iPad Pro, është spekuluar gjerësisht se kompania përfundimisht mund të bënte një ndryshim të ngjashëm me...

Recent Posts