Teknologji

Home Teknologji

Facebook nuk heq dorë nga kriptovaluta “Libra”

Ndonëse pesë gjigantë të pagesave njoftuan javën e kaluar se nuk do ta përkrahin kriptovalutën e rrjetit social, Facebook, zyrtarët e kësaj kompanie kanë...

Tregu global i tabletëve do të vazhdojë të zvogëlohet gjatë pesë viteve të ardhshme

Një raport i fundit hulumtues nga DigiTimes zbulon se tregu i tabletave do të vazhdojë të dobësohet gjatë pesë viteve të ardhshme.  Ndërsa 2019 pritet...

PlayStation i ardhshëm mund të vijë me asistentin e vet dixhital

Këto ditë është e vështirë të gjesh një pajisje teknologjike që nuk vjen me një asistent dixhital të integruar.  Edhe TV-të tonë të zgjuar dhe...

6 gjëra brilante që nuk e keni ditur se telefoni juaj mund ti bëjë

Para se të filloni të postoni foto vetëm në Instagram, Facebook etj, ju së pari duhet të zbuloni se sa në të vërtetë është...

Kongresi kërkon të dhënat e brendshme nga Apple, Amazon, Facebook dhe Google

Si pjesë e hetimeve të mirëbesimit, kongresi i Shteteve të bashkuara, iu ka kërkuar katër kompanive gjigante që funksionojnë përmes internetit, të dhënat e...

Light Phone 2 është një pajisje e thjeshtë, që iu largon shprehitë e përdorimit...

Derisa të gjithë janë të interesuar për telefonat e rinj të kompanive të mëdha, që thuhet të kenë teknologjinë e fundit dhe janë shumë...

YouTube ka larguar më se 100 mijë video që përmbanin gjuhë të urrejtjes

Largohen më shumë video se në çdo çerek viti, megjithatë YouTube ka shumë për të bërë. Si pjesë e planeve për të larguar materialet me...

OnePlus 7T do të vijë me kamerë të trefishtë dhe Snapdragon 855+

Një rrjedhje e re ka zbuluar në mënyrë të detajuar telefonat inteligjentë të ardhshëm OnePlus 7T dhe 7T Pro, përpara lansimit të tyre në...

Norvegjia vazhdon rritjen ekonomike

Rritja ekonomike e Norvegjisë u përshpejtua edhe në tremujorin e dytë, duke e mbajtur të vrullshëm zhvillimin e vendit, ndërsa banka qendrore po shqyrton...

Apple njofton planet për përmirësimet e privatësisë të Siri

Për një kompani që krenohet me mbrojtjen e privatësisë së përdoruesve të saj, imagjinojmë që Apple duhet të ishte frikësuar kur u shfaq një...

Recent Posts