Uncategorized

Home Uncategorized

Haziri: Gjilani kampion i organizimit të aksionit “Ta pastrojmë Kosovën”

Komuna e Gjilanit në bashkëpunim me kompanitë publike, FSK-në, operatorët privat dhe me qytetarët është kampione e organizimit gjithpërfshirës për aksionin “Ta pastrojmë Kosovën”,...

“Papuqe Gucci” në verzionin Tallava! Një vallëzim nga humanistja Jetlina

“Papuqe Gucci” është kënga hit e këngëtarit Gjiko, këngë kjo e cila u lansua muaj më parë për të arritur një sukses të mirë. Zakonisht...

Djaloshi Gjilanas i bashkohet zyrtarishtë Facebook-ut!

Leonard Abdullahu është djaloshi që theu akullin duke u bërë shqiptari i parë që punon zyrtarisht në facebook, në sektorin e sigurisë. Padyshim që është...

Mbledhja e qeverive Kosovë-Shqipëri, do të diskutohet për bashkëpunimin ndërkufitar

Në kuadër të programit të bashkëpunimit ndërkufitar Shqipëri- Kosovë, financuar nga Bashkimi Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Ditmir Bushati...

Ju që jeni me pushime në Malin e Zi kudes nga ky njeri, ai...

Rrjetet sociale po ndihmojnë të zbulohen edhe mashtrues të ndryshëm në qytetet e frekuentuara të bregdetit. Kjo ka ndodhur edhe Mal të Zi, në...

Kënga “Girls” i kushtohet lidhjes së Rita Orës me Cara Delevingne?

Kënga e re e Rita Orës, “Girls”, i është dedikuar lidhjes së saj me modelen Cara Delevingne dhe lë të kuptohet se ato nuk...

Policët e Frontex-it në kufirin Kosovë-Shqipëri për luftimin e kriminalitetit kufitar

Në kufirin mes Kosovës e Shqipërisë janë vendosur policë të Agjencisë Evropiane të Kufijve- Frontex. Ata janë duke ndihmuar autoritet kosovare në luftimin e kriminalitetit...

Si të veproni me thonjtë e verdhë?

Thonjtë flasin shumë për shëndetin tuaj. Thonjtë e shëndetshëm me lëkurë të shëndetshme do të duhej të jenë ngjyrë rozë, mirëpo nëse në thonj...

Klubi i vogël francez Les Herbiers kishte bërë historinë, por gjesti i Thiago Silvas...

Mbrojtësi i Paris Saint-Germain, Thiago Silva, e ka ftuar kapitenin e klubit Les Herbiers, Sebastien Flochon, që ta ngritin së bashku trofeun e Kupës...

Ekskluzive, flet Eugent Bushpepa pas performancës në “Eurovision”: Zemra mal me flamujt shqiptarë përreth

Këngëtari shqiptar Eugent Bushpepa ka përfunduar me sukses performancën e tij në natën e parë gjysmëfinale të “Eurovision 2018”, i cili po mbahet në...

Recent Posts