Uncategorized

Home Uncategorized

Ekskluzive, flet Eugent Bushpepa pas performancës në “Eurovision”: Zemra mal me flamujt shqiptarë përreth

Këngëtari shqiptar Eugent Bushpepa ka përfunduar me sukses performancën e tij në natën e parë gjysmëfinale të “Eurovision 2018”, i cili po mbahet në...

Përfundon suksesshëm performancën Eugent Bushpepa, “Mall” këndohet në shqip në “Eurovision 2018”

Ka përfunduar suksesshëm prezantimin e tij këngëtari përfaqësues i Shqipërisë në “Eurovision 2018”, Eugent Bushpepa. Ai interpretoi para publikut në Lisbonë këngën “Mall”, të cilën...

Djaloshi Gjilanas i bashkohet zyrtarishtë Facebook-ut!

Leonard Abdullahu është djaloshi që theu akullin duke u bërë shqiptari i parë që punon zyrtarisht në facebook, në sektorin e sigurisë. Padyshim që është...

Si të veproni me thonjtë e verdhë?

Thonjtë flasin shumë për shëndetin tuaj. Thonjtë e shëndetshëm me lëkurë të shëndetshme do të duhej të jenë ngjyrë rozë, mirëpo nëse në thonj...

Kjo është logo e re e Partisë Socialdemokrate (Foto)

Deputetët e Grupit të Pavarur, të ndarë nga Lëvizja Vetëvendosje, kanë vënë në profilet e tyre në Facebook një logo, që duket të jetë...

Policët e Frontex-it në kufirin Kosovë-Shqipëri për luftimin e kriminalitetit kufitar

Në kufirin mes Kosovës e Shqipërisë janë vendosur policë të Agjencisë Evropiane të Kufijve- Frontex. Ata janë duke ndihmuar autoritet kosovare në luftimin e kriminalitetit...

Klubi i vogël francez Les Herbiers kishte bërë historinë, por gjesti i Thiago Silvas...

Mbrojtësi i Paris Saint-Germain, Thiago Silva, e ka ftuar kapitenin e klubit Les Herbiers, Sebastien Flochon, që ta ngritin së bashku trofeun e Kupës...

“Papuqe Gucci” në verzionin Tallava! Një vallëzim nga humanistja Jetlina

“Papuqe Gucci” është kënga hit e këngëtarit Gjiko, këngë kjo e cila u lansua muaj më parë për të arritur një sukses të mirë. Zakonisht...

Haziri: Gjilani kampion i organizimit të aksionit “Ta pastrojmë Kosovën”

Komuna e Gjilanit në bashkëpunim me kompanitë publike, FSK-në, operatorët privat dhe me qytetarët është kampione e organizimit gjithpërfshirës për aksionin “Ta pastrojmë Kosovën”,...

Këngëtarja Eni Koçi është shumë e pëlqyera nga mijëra fansa anë e mbanë trojeve...

Shkencëtarët kanë treguar për herë të parë se një foshnjë mund t’i ngjajë ish-të dashurit të mamasë dhe jo babait të vet biologjik. Kjo ide,...

Recent Posts