Home LAJME Cfar kushte duhen për regjistrimin e automjeteve nga muaji qershor

Cfar kushte duhen për regjistrimin e automjeteve nga muaji qershor

535
0
SHARE

Prej sot qytetarët e Prishtinës, Pejës, Prizrenit, Mitrovicës dhe Gjilanit kanë mundësi që për patent shofer të aplikojnë online nëpërmjet telefonit. Ketë qasje e ka mundësuar Agjencia për regjistrim Civil e Kosovës.
Po ashtu nga muaji i ardhshëm asnjë automjet nuk mund të regjistrohet pa paguar gjobat nëse kanë bërë shkelje të rregullave në trafik. Për këtë dhe çështje tjera ka folur drejtori i Agjencisë për regjistrim Civil të Kosovës, Bekim Hoxha.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here