Home LAJME Çka ndodh sot

Çka ndodh sot

312
0
SHARE

Iniciativa për Drejtësi dhe Barazi – Inject publikon raportin e hulumtimit rreth pasurisë së përbashkët dhe mbajtjes financiare. (Hotel “Sirius”, Prishtinë)

10:00

Kuvendi Komunal i Gjilanit mban mbledhje. Në rend dite janë: Projekt-propozimi i buxhetit për vitin fiskal 2020 dhe vlerësimet e hershme për vitet 2021-2022; Rishqyrtimi i Rregullores për taksat, ngarkesat dhe gjobat komunale etj. (Kuvendi i Komunës, Gjilan)

10:00

Kuvendi Komunal i Rahovecit mban mbledhjen e rregullt, e nënta për vitin 2019. (Kuvendi i Komunës, Rahovec)

11:00

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, dhe drejtori për Mirëqenie Sociale, Dren Kukaj, do të prezantojnë projektin “Banimi i përballueshëm”. (Komuna e Prishtinës) ***Ngjarja mbulohet me kamerë nga EO.

11:00

Ekipi i Kombeve te Bashkuara promovon fjalorin më voluminoz online shqip-serbisht/serbisht-shqip. (Biblioteka “Pjetër Bogdani”, Prishtinë) ***Ngjarja mbulohet me kamerë nga EO.

11:00

Partia “Fjala” mban tubim zgjedhor në Pejë. (Para “Hotel Dukagjini”, Pejë)

11:30

Policia e Kosovës organizon konferencën me temën “Ngritja e sigurisë në trafik dhe shënimi i Ditës Evropiane pa Viktima në Rrugë”. (ShML “28 Nëntori”, Prishtinë)

12:00

Qendra Mediale në Çagllavicë organizon debatin me temën “Zgjedhjet parlamentare 2019”. (Qendra Mediale, Çagllavicë)

12:00 – 18:00

Lëvizja Vetëvendosje mban këto tubime elektorale:

Agjenda:

12:00 – Istog, Shtëpia e Kulturës ”Adem Jashari”

18:00 – Artanë, Salla e Sportit në Llabjan

18:00 – Ferizaj, Salla e Sportit ”Bill Clinton”.

13:00

Ambasada e Francës, Aleanca Franceze e Prishtinës dhe Goethe Zentrum organizojnë aktivitetin “Një lojë shpëtimi” me nxënës të disa shkollave në Prishtinë për të festuar Ditën Evropiane të Gjuhëve. (Goethe Zentrum, Pejton)

13:30

Filarmonia e Kosovës mban konferencë për medie në lidhje me koncertin e hapjes së sezonit 2019/2020. (Salla e Kuqe e Pallatit të Rinisë, Prishtinë) ***Ngjarja mbulohet me kamerë nga EO.

14:00

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, bën homazhe në Kompleksin Memorial në Prekaz dhe viziton Familjen Jashari. (Prekaz, Skenderaj)

14:00

Mbahet tryezë me rastin e Ditës Evropiane pa Viktima në Rrugë. (Kolegji “Tempulli”, Prishtinë)

14:30 – 18:00

Agjenda mediale e kandidatit të PDK-së për kryeministër të Kosovës, Kadri Veseli:

Agjenda:

14:30 – Tubim me qytetarë të komunës së Dragashit (Shtëpia e Kulturës);

15:30 – Tubim me qytetarë në Zhur (Restorant “Hako”);

16:30 – Tubim me qytetarët në Has të Prizrenit (Restorant “Drini”);

18:00 – Tubim qendror me qytetarët e Prizrenit – Transmetim “live” – (Palestra e Sporteve “Sezai Surroi”);

15:00 – 20:00

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, merr pjesë në këto tubime elektorale:

Agjenda:

15:00 – Në Sallën e Kulturës “Jehona e Dukagjinit”, Klinë;

17:00 – Në Shtëpinë ë Kulturës “Tahir Sinani”, Malishevë;

19:00 – Në Shtëpinë e Kulturës “Mensur Zyberaj”, Rahovec;

20:00 – Në palestrën e shkollës

19:30

Dega e PDK-së në Prishtinë mban tubim me qytetarët e Lagjes së Spitalit në Prishtinë. Marrin pjesë kandidatë për deputetë nga kjo degë. (Shkolla “Pavarësia”, Prishtinë)

20:00

Baleti Kombëtar i Kosovës jep shfaqjen “Carmen”, me koreografi nga Natalia Osipova. (Teatri Kombëtar, Prishtinë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here