Home LAJME Çka ndodh sot në Kosovë

Çka ndodh sot në Kosovë

316
0
SHARE

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli mban konferencë. (Selia e PDK-së, ora 11:0)

PSD mban konferencë. (Selia e PSD-së, ora 11:0)

Mbahen aktivitete policore me rastin e shënimit të 20-vjetorit të themelimit të Policisë së Kosovës. (Sheshi “Zahir Pajaziti” në Prishtinë, ora 11:00)

Komuna e Obiliqit organizon ceremoninë e përurimit të shtatores së heroit Xhavit Haziri. (Shtëpia e Kulturës “Xhavit Haziri” në Obiliq, ora 13:00)

Mbahet takimi i 171-të i Këshillit Prokurorial të Kosovës.  (Prokuroria e Shtetit, ora 13:30)

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa pret në takim deputetin e CDU-së, Peter Beyer. (Selia e LDK-së, ora 15:00)

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj pret në takim deputetin e Bundestagut Gjerman, Peter Bayer. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 16:30)

Në qytetin e Gjakovës organizohet aktiviteti në 5 vjetorin e BONEVET. (Sheshi “Ali Podrimja”, ora 17:00)

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani takohet me struktura të LDK-së dhe qytetarë. (Hotel “Apollonia” në Kodrën e Trimave, ora 17:30)

Policia e Kosovës organizon garat e vrapimit. (Stadiumi “Adem Jashari” në Mitrovicë)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here