Home LAJME Deputetët miratojnë Projektligjin për Ministrinë e Mbrojtjes

Deputetët miratojnë Projektligjin për Ministrinë e Mbrojtjes

399
0
SHARE

Deputetët e Kuvendit të Kosovës me 106 vota për, asnjë kundër dhe një abstenim kanë miratuar Projektligjin për Ministrinë e Mbrojtjes.

Kryetar i Komisionit parlamentar për FSK-në, Haxhi Shala para deputetëve të Kosovës tha se ndihet i privilegjuar që ka rastin t’i paraqesë projektligjet e rëndësisë së veçantë për shtetin.

Për Projektligjin për Ministrinë e Mbrojtjes ishin 11 amendamente.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here