Home LAJME Dikush pren 10 dru në Bregun e Diellit, “marre” thotë Shpend Ahmeti

Dikush pren 10 dru në Bregun e Diellit, “marre” thotë Shpend Ahmeti

1441
0
SHARE

Dikush ka prerë mbi dhjetë trupa drunj në lagjen Bregu i Diellit në Prishtinë, dhe këtë veprim kryetari Shpend Ahmeti e ka quajtur të turpshëm.

Sipas Ahmetit, mbrëmë janë prerë mbi 10 drunj në lagjen “Bregu i Diellit”, në kryeqytet. Ai ka kërkuar nga qytetarët që të lajmërojnë rastet kur ka dëmtime në lagjet e tyre, ndërsa e ka konsideruar të turpshëm prerjen drunjve me sëpatë.

Postimi i plotë i kryetarit të Prishtinës:

Dikush i ka pre mbreme mbi 10 drunjë të njomë në B. të Diellit me sëpatë. Nuk mundem assesi me kuptu pse dikush e bën këtë. Marre!
Lus qytetarët ta thërrasin menjëherë policinë kur vërejnë diçka të tillë ose komunën në 080012233

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here