Home LAJME Ecja kundër kancerit të gjirit, me moton “Zbulim i hershëm – mbijetesë”

Ecja kundër kancerit të gjirit, me moton “Zbulim i hershëm – mbijetesë”

560
0
SHARE

Për herë të njëmbëdhjetë me radhë, sot në orën 12:00 para Teatrit Kombëtar në Prishtinë, do të fillojë ecja tradicionale që synon ndërgjegjësimin e shoqërisë për rrezikun nga kanceri i gjirit.

“Qëllimi i këtij manifestimi është të bëjë ndërgjegjësimin e shoqërisë për rrezikun nga kanceri i gjirit dhe krijimin e kushteve më te mira për zbulimin e hershëm dhe trajtimin optimal të kësaj sëmundje në Kosovë”, thuhet në njoftimin e Qendrës Kosovare për Luftimin e Kancerit të Gjirit “Jeta/Vita”./RadioRINIA/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here