Home LAJME Edona designs, dizajnerja e re e cila po bashkëpunon me VIP-at e...

Edona designs, dizajnerja e re e cila po bashkëpunon me VIP-at e estradës shqiptarë?!

1321
0
SHARE

Nora Istrefi, Teuta Krasniqi, Ryva Kajtazi, Robert Berisha, Besnik Qaka dhe Lyrical Son janë disa nga emrat e sferës artistike dhe muzikore të cilët po bashkëpunojnë me dizajnerën e re gjilanase Edona Aliu, ndërmjet shtëpisë së saj të dizajnit EdonaDesings.

Në profilin e yjëve të etsradës janë parë së fundmi shumë postime të ndërlidhura me punimet nga “EdonaDesings” sidomos për vajzat e tyre të veshura me fustanet e punuara nga dizajnerja Edona Aliu.

Poashtu siq shihet në profilet e rrjetit social Instagram, të këngtarëve dhe të dizajnerës EdonaDesings, ajo është takuar me disa prej tyre në shtëpitë e tyre. Punimi i saj i bardh shkëlqyes është veshur nga e bukura Rene e cila është vajza e Norës dhe Robertit. Poashtu Roberti ka shpërnda një foto të Rene-s me fustan borebardhë të punar nga Edona.

Edhe aktorja Teuta Krasniqi duket se është ndarë e kënaqur nga puna e dizajnerës ku shifet se ka disa postime me punën e saj me fustane pink për të dy vajzat, Tara dhe Kaia. Poashtu ajo ka shpërndarë dy kostumet të punuara për Halloween për serialin I-star të punar nga EdonaDesings.

Gjithashtu, vajza e Lyrical Son dhe Gresa Krasniqit duke se janë mahnitur me fustanet e Edona Aliu-t dhe me pamjen e tyre engjëllore të shpërndarë në rrjetet sociale nga reperi i njohur.

Si një princeshë e vogel duket vajza e këngëtarit të njohur Besnik Qaka e veshur nga një fustan i punuar nga Edona.

Dorela e cila është vajza e Ryva Kajtazit është parë poashtu me dy fustane të punara nga EdonaDesings dhe të publikuara në instagram zyrtarë të Ryvës.

Me punën e saj madhështore dhe miqësin e saj me yjet e estradës EdonaDesings duket se po zë një vend të rëndësishëm në sferën e modës dhe fustanave për fëmijë, sektor i cili aktualisht i mungon tregut Kosovar.

Mbetet të shihet se cili do të jetë ylli i ardhshëm i estradës që do të bashkëpunoj me shtëpinë e modës EdonaDesings. /RadioRinia/

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here