Home LAJME Tayna kopjon edhe kësaj here

Tayna kopjon edhe kësaj here

340
0
SHARE

Jemi mësuar të shohim videospote pafund nga estrada jonë e që pak prej tyre kanë ide origjinale në realizimin e tyre. Në mesin e tyre jo  rrallë herë e gjejmë të spikatur emrin e këngëtarës së re të estradës tonë  Doruntina Shala e cila në publik njihet me emrin artistik Tayna.

Tayna e cila po sjell hite të njëpasnjëshme është ajo e cila shpesh krtikohet për kopjimin e skenave të videospoteve nga këngëtarët e njohur në skenën e muzikës ndërkombëtare.
Nuk ka dy ditë që këngëtarja në fjalë sapo ka publikuar një këngë të re të titulluar “Sicko”, këngë e cila ka marrë milionin e parë të shikimeve në kanalin zyrtarë të këngëtarës në you tube.

Por neve nuk na iku ky detaj! Sekenat e realizuara në videospotin e këngës më të re të Taynës janë të ngjashme apo nëse mund t’i quajm edhe të kopjuara nga videospoti i këngës “Loquita” bashkëpunim ky i këngëtarëve Clayde dhe Eleni Foureira.

Burimet e radio Rinisë pas analizimit të dy prej këngëve kanë ndarë me ju “ngjashmëritë” e pafundme. Duke filluar nga skenografia, ndriqimi e deri te vallëzimi sensual.

Për më tepër i mbetët publikut të vlerësoj. Nuk e dimë nësë Tayna ka kopjuar apo thjeshtë është inspiruar si në shumë prej projekteve që ka sjell deri më tani.

Tayna njihet si repartistja më e pëlqyera së fundimi në publikun Kosovar. Së fundimi mund të gjeni edhe shkrimin dedikuar Taynës edhe në ballinën e revistës Gjermane “Life”.

 

/RADIORINIA/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here