Home Ekonomi Gjermania mbështet Kosovën me 60.05 milionë euro

Gjermania mbështet Kosovën me 60.05 milionë euro

420
0
SHARE
Sot do të mbahet ceremonia e nënshkrimit të Protokollit ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë së Republikës Federale të Gjermanisë, ku me këtë rast konfirmohen zotimet e Qeverisë Gjermane për Bashkëpunim Teknik dhe Financiar për vitet 2018-2019, në vlerë prej 60.05 milionë euro.

Protokolli do të nënshkruhet nga ministri i Financave, Bedri Hamza, dhe udhëheqësi i Delegacionit të Qeverisë Gjermane Dirk Schattschneider.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here