Home LAJME Haradinaj: Kërkesa e Brnabiqit drejtuar Ramës për tërheqjen e njohjes e turpshme

Haradinaj: Kërkesa e Brnabiqit drejtuar Ramës për tërheqjen e njohjes e turpshme

371
0
SHARE

Duke folur për dialogun në mes Prishtinës dhe Beogradin, kreu i Qeverisë e ka konsideruar të turpshme kërkesën e kryeministres së Serbisë, Ana Brnabiq drejtuar kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, për tërheqjen e njohjes së pavarësisë së Kosovës.

“…Ju e shihni që kryeministrja e Serbisë po vazhdon me letra për qeveritë e ndryshme nuk i ka ardhur marre me i dërgua letër edhe Edi Ramës me kërkua tërheqjen e njohjes, derisa Serbia ka këso qasje atëherë kuptohet shumë mirë çka kemi vepruar ne” , u shpreh i pari i Qeverisë së Kosovës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here