Home LAJME Haradinaj për Kurtin: Do ta përkrahi nëse punon në interes të Kosovës

Haradinaj për Kurtin: Do ta përkrahi nëse punon në interes të Kosovës

274
0
SHARE

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se do ta përkrah Albin Kurtin nëse ai do të punojë në interes të vendit.

Kështu ka deklaruar Haradinaj pasi që ka bërë homazhe te shtatorja e Zahir Pajazitit.

“Ai do të jetë kryetar i qeverisë së vendit nëse e voton parlamenti, i uroj suksese,  nëse punon në interes të vendit do ta përkrahi nëse jo do ta kundërshtojmë”, tha ai, transmeton Telegrafi.

Haradinaj po ashtu ka thënë se të gjithë ata që e kanë përkrahur ndarjen e Kosovës kanë gabuar.

Ai ka përmendur Hashim Thaçin, Edi Ramën, Vlora Çitakun dhe Aleksandar Vuçiq si pjesë e kampanjës për ndarjen e Kosovës dhe shkëmbimin e territoreve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here