Home LAJME Haradinaj uron SHBA-të për 4 Korrikun: Kosova është e përcaktuar për miqësi...

Haradinaj uron SHBA-të për 4 Korrikun: Kosova është e përcaktuar për miqësi të përhershme me Amerikën

857
0
SHARE

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj me rastin e 4 Korrikut, Ditës së Pavarësisë së SHBA-ve, tha se populli i Kosovës u është përjetësisht mirënjohës qeverisë dhe popullit të SHBA-ve, për ndihmën e pazëvendësueshme në realizimin e aspiratës historike për liri dhe pavarësi

Haradinaj, duke uruar shtetin amerikan për 4 Korrikun thekson se Kosova me krenari është përcaktuar për aleancë dhe miqësi të përhershme me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

“Me rastin e 4 Korrikut, Ditës së Pavarësisë, u përcjellë urimet më të përzemërta Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Ambasadës së SHBA-ve në Prishtinë, amerikanëve me mision në Kosovë dhe të gjithë paqeruajtësve në radhë të KFOR-it.

Populli i Kosovës u është përjetësisht mirënjohës qeverisë dhe popullit të SHBA-ve, për ndihmën e pazëvendësueshme në realizimin e aspiratës historike për liri dhe pavarësi.

Kosova me krenari është përcaktuar për aleancë dhe miqësi të përhershme me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Besnikë të idealeve të lirisë dhe paqes, të cilave iu prin Amerika në botë, sot festojmë edhe ne, krah për krah me miqtë tanë!”, shkruan Haradinaj./RadioRINIA/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here