Home LAJME Haziri: Stadiumi i qytetit do t’i plotësojë kriteret për ndeshje ndërkombëtare

Haziri: Stadiumi i qytetit do t’i plotësojë kriteret për ndeshje ndërkombëtare

469
0
SHARE
Punimet në renovimin e stadiumit të qytetit po vazhdojnë me dinamikë të madhe, ka thënë kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, gjatë vizitës së punimeve së bashku me drejtorin e Shërbimeve Publike, Naser Korça.

Haziri tha se ky është stadium i katgorisë së katërt sipas standarve të FIFA dhe UEFA.

“Jam i kënaqur që ka dinamikë të madhe të punimeve sa i përket ndërtimit të tribunave të reja veri-jug, ndërsa ato të vjetrat do të rindërtohen. Ky ka me qenë stadium i krenarisë që do t’i plotësojë kushtet për ndeshje ndërkombëtare për të gjitha grupmoshat”, ka nënvizuar Haziri.

Haziri ka shfaqur shpresën që operatori ekonomik do t’i përfundoj punimet sipas planit dinamik.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here