Home Magazina Kim Kardashian thotë se do të donte të darkonte me Greta Thunberg,...

Kim Kardashian thotë se do të donte të darkonte me Greta Thunberg, për të biseduar rreth çështjes së ndryshimeve klimatike

300
0
SHARE

Kim Kardashian zbuloi se një nga mysafirët e saj me të cilën do ta kishte ëndërr një darkë, është aktivistja adoleshente Greta Thunberg.

38-vjeçarja tha në një intervistë për Reuters, të martën, se ajo do të pëlqentetë darkonte një natë 16-vjeçare suedeze, duke e lavdëruar atë si një “vajzë e re e guximshme dhe e mahnitshme”.

“Ajo është një vajzë e re kaq e mahnitshme, dhe aq e guximshme dhe trime për t’u ngritur në këmbë këtyre të rriturve që mund të jenë shumë të frikshëm dhe që ajo të jetë kaq e hapur dhe e sinqertë është pikërisht ajo që na duhet”, i tha Kardashian, Reuters, në Kongresin Botëror mbi teknologjinë e informacionit në Armeni.

Kardashian, e cila cili ka afro 150 milionë ndjekës në Instagram – shtoi se ajo ishte e gatshme t’i jepte ekspertizën e saj prindërve të Thunberg se si të shfrytëzonin platformat e mediave sociale të studentes së shkollës së mesme.

“Duke folur në një platformë të madhe fton shumë opinione dhe personalitete të ndryshme dhe kjo është se si ata (prindërit) e menaxhojnë atë”, tha Kardashian.

Kim Kardashian (Foto: Alberto E. Rodriguez/Getty Images/Guliver)

Ftesa për darkë ev Kim Kardashianit vjen pasi Greta Thunberg mbajti një fjalim të mërzitur në samitin e OKB-së për ndryshimet klimatike në të cilin ajo dënoi liderët globalë.

“Për më shumë se 30 vjet, shkenca ka qenë e qartë. Sa jeni të guximshëm që të shikoni larg dhe të vini këtu duke thënë që po bëni mjaftueshëm kur politika dhe zgjidhjet e nevojshme janë akoma askund”, tha Thunberg. 

Greta Thunberg (Foto: Stephanie Keith/Getty Images/Guliver)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here