Home LAJME Kiribati dhe Vanuatu antaret e reja në Interpol

Kiribati dhe Vanuatu antaret e reja në Interpol

469
0
SHARE

Kiribatu dhe Vanuatu janë pranuar në Interpol pas votimit të Asamblesë së Përgjithshme të kësaj organizate.

Ky njoftim është bërë në faqen e Interpolit në Twiiter. Me këto dy anëtarësime arrin në 194 numri i shteteve anëtare të Interpolit

Ndryshe Kosova ka dështuar të pranohet  në këtë organizatë ndërkombëtare.

Në raundin e dytë Kosova mori  68 për, 51 kundër dhe 16 abstenime.

Për t’u anëtarësuar në Interpol Kosovës iu kanë dashur 2/3 e votave të shteteve anëtare të pranishme në Asamble.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here