Home LAJME Kosnett: Krenari kur shikoj Kosovën që bën zgjedhjen e saj për një...

Kosnett: Krenari kur shikoj Kosovën që bën zgjedhjen e saj për një të ardhme paqësore

214
0
SHARE

Ambasadori amrikan në Kosovë, Philip Kosnett, për thënë se ekipet e ambasadës së bashku me të kanë qenë në gjithë Kosovën për të vëzhguar zgjedhjet.

Kosnett në një postim në llogarinë e tij në Twitter ka shkruar se ndjehet krenar kur sheh që Kosova po bënë zgjedhjen e saj për një të ardhme paqësore.

“Ekipet e ambasadës dhe unë kemi qenë në të gjithë Kosovën duke vëzhguar zgjedhjet sot. Ndjehem krena duke shikuar Kosovën që po bënë zgjedhjen e saj për një të ardhme paqësore dhe të prosperitet”, ka shkruar ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here