Home LAJME Kosnett takon drejtuesit e komuniteteve në Kosovë, flasin për forcimin e demokracisë

Kosnett takon drejtuesit e komuniteteve në Kosovë, flasin për forcimin e demokracisë

259
0
SHARE

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka takuar dje drejtuesit e komuniteteve pakicë në Kosovë.

Gjatë këtij takimi është diskutuar për forcimin e demokracisë në vend.

“U takova dje me drejtuesit e komuniteteve pakicë për të diskutuar për rëndësinë e përfshirjes në forcimin e demokracisë dhe ruajtjen e identitetit të Kosovës, si një shtet i gjallë dhe multi-etnik”, ka shkruar Kosnett.

Ambassador Philip S. Kosnett

@USAmbKosovo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here