Home LAJME Kosova zhvilloi stërvitjen e fundit para ndeshjes ndaj Çekisë

Kosova zhvilloi stërvitjen e fundit para ndeshjes ndaj Çekisë

296
0
SHARE

Kosova e ka zhvilluar stërvitjen e fundit para ndeshjes më të rëndësishme në historikun e saj të ri, që e zhvillon nesër në orën 20:45 kundër Çekisë në stadiumin “Doosan Arena” në Plzen.

Në seancën e fundit kanë stërvitur të gjithë futbollistët që përzgjedhësi Challandes i ka grumbulluar për dy ndeshjet e fundit kualifikuese për Euro 2020, me përjashtim të Vedat Muriqit, i cili tashmë është kthyer në Turqi, për shkak të lëndimit.

Atmosfera në radhët e Dardanëve është mjaft optimiste dhe të gjithë janë të vetëdijshëm për rëndësinë e ndeshjes së nesërme. Nga afër stërvitjen e djemve dardanë e kanë ndjekur edhe krerët e FFK-së.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here