Home LAJME KQZ-ja publikon rezultatet, këta janë deputetët e rinj të Kuvendit të Kosovës

KQZ-ja publikon rezultatet, këta janë deputetët e rinj të Kuvendit të Kosovës

207
0
SHARE

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka publikuar rezultatet e kandidatëve që do të jenë deputetë të ardhshëm të Kuvendit të Kosovës.

Në faqen zyrtare të KQZ-së, janë publikuar emrat dhe numri i votave që ka marrë secili kandidat për deputet.

Nisma Socialdemokrate me AKR-në e PD-në, mbetet përfundimisht janë Kuvendit të Kosovës.

Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 32 deputetë, derisa LDK-ja 29.

Ndërkaq PDK-ja 25 deputetë. AAK-ja 14 deputetë.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se subjektet politike dhe kandidatët mund të paraqesin ankesat e tyre brenda 24 orëve në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa lidhur me këtë rezultat.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here