Home LAJME Kryetarja e Komisionit për Integrime Evropiane jep lajm të mirë për gjasat...

Kryetarja e Komisionit për Integrime Evropiane jep lajm të mirë për gjasat për liberalizim të vizave

646
0
SHARE

Kryetarja e Komisionit për Integrime Evropiane në Kuvendin e Kosovës, Blerta Deliu-Kodra, ka folur në lidhjet me gjasat që ka Kosova për liberalizim të vizave.

Ajo ka vlerësuar se marrja e rekomandimit pozitiv është një hap shumë i rëndësishëm.

Ajo ka shprehur optimizmin se duke u bazuar në përmbushjen e kritereve dhe takimet me zyrtarët e BE-së, Kosovës do t’i hiqen vizat brenda këtij viti.

Deliu-Kodra e ka dhënë këtë deklaratë në një intervistë për ‘Epoka e Re’, përderisa gjithashtu ka thënë se miratimi i vendimit për vizat do të jetë më i lehtë në Parlamentin Evropian, por më i ndërlikuar në Këshillin e Ministrave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here