Home LAJME Kurti: Dialogun do ta udhëheq unë, jo presidenti

Kurti: Dialogun do ta udhëheq unë, jo presidenti

260
0
SHARE

Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, në një intervistë për “Radion Evropa e Lirë”, thotë se ardhja e tij në postin e kryeministrit, do të thotë fillimi i qeverisjes së mirë me një njeri, i cili e kupton që politika është shërbim, që politika është përfaqësim, dhe që politika është vullnet e vizion.

Ai thekson se dialogun politik me Serbinë do ta udhëheqë ai, dhe se presidenti nuk do të mund të udhëheqë më me këtë proces.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here