Home LAJME Kurti takon ish-ministrin Bushati

Kurti takon ish-ministrin Bushati

227
0
SHARE

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti në saje të vizitës në Tiranë është takuar edhe me ish-ministrin e Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushatin.

Këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në rrjetin social Facebook vetë Bushati.

I njëjti ka shkruar se janë takuar dje në Tiranë me Kurtin derisa kanë diskutuar për sfidat që e presin si kryeministër i ardhshëm i Kosovës.

“Me Albinin në një bisedë dje në Tiranë mbi sfidat që e presin si Kryeministër i ardhshëm i Kosovës. Pritshmëritë janë të mëdha për të jetësuar besimin e qytetarëve të Kosovës duke sjellë një standard të ri qeverisës shumë të dëshiruar për shqiptarët kudo ku ata jetojnë, si parakusht për të kontribuar në fuqizimin e faktorit shqiptar në rajon”, ka shkruar Bushati.

Kurti gjatë vizitës në Tiranë është takuar edhe me presidenti Ilir Meta, kryeministrin Edi Ramën dhe ish-kryeministrin Sali Berisha.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here