Home LAJME Kuvendi mbanë seancë të jashtëzakonshme

Kuvendi mbanë seancë të jashtëzakonshme

411
0
SHARE

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të jashtëzakonshme duke filluar nga ora 10:00.
Kjo seancë është vendosur në mbledhjen e Kryesisë që u mbajtë ditën e hënë.

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë mbledhur nënshkrimet për një seancë të jashtëzakonshme për të diskutuar për draft marrëveshjen e propozuar nga Qeveria e Kosovës për dialogun me Serbinë.

Po sot në të njejten kohë Kryeparlamentari Kadri Veseli, Presidenti Hashim Thaçi, Kryeministri Ramush Haradinaj, ekipi negociator, si dhe përfaqësuesit e grupeve parlamentare nga opozita, LDK dhe VV merrin pjesë në takimin koordinues për Dialogun Kosovë-Serbi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here