Home LAJME Lëndohet Shaqiri

Lëndohet Shaqiri

359
0
SHARE
Soccer Football - Premier League - Liverpool v Manchester United - Anfield, Liverpool, Britain - December 16, 2018 Liverpool's Xherdan Shaqiri celebrates scoring their second goal REUTERS/Phil Noble EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. Please contact your account representative for further details.

Xherdan Shaqiri është lënduar dhe nuk do të jetë në dispozicion të Liverpoolit për ndeshjen e së mërkurës kundër MK Dons, që zhvillohet në kuadër të “Carabao Cup”.

Futbollisti i Zvicrës të hënën gjatë stërvitjes ka pësuar lëndim në muskul, por ende nuk dihet se sa do të jetë jashtë fushës, ka njoftuar të martën klubi anglez.

Për futbollistin nga Gjilani, nuk është hera e parë në këto vitet e fundit që ka pasur probleme me muskuj. Ai këtë edicion me fanellën e Liverpoolit ka luajtur vetëm njëmbëdhjetë minuta në gjashtë ndeshjet e këtij edicioni.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here