Home LAJME Lutfi Haziri i dërgon telegram ngushëllimi familjes Murati, me rastin e ndarjes...

Lutfi Haziri i dërgon telegram ngushëllimi familjes Murati, me rastin e ndarjes nga jeta të hoxhës dhe patriotit, Efendi Asllan Murati

318
0
SHARE

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, me rastin e ndarjes nga jeta të hoxhës dhe patriotit, Efendi Asllan Murati nga Mitrovica, i ka dërguar telegram ngushëllimi familjes Murati.

Në telegram, thuhet:

“E nderuara familje Murati,

Me pikëllim e mora lajmin për ndarjen nga jeta të hoxhës dhe patriotit të madh nga Mitrovica, Efendi Asllan Murati.

Hoxha Asllan Murati ka qenë mik i imi dhe i kryetarit të ndjerë të Mitrovicës, Faruk Spahia dhe do ta kujtojmë përjetë për kontributin e tij

të jashtëzakonshëm atdhetar, intelektual e fetar.

Ngushëllimet më të sinqerta familjes, imamëve dhe farefisit. Zoti ua lehtësoftë dhembjen!”, thuhet në telegram.

/RadioRinia

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here