Home LAJME Ministrat raportojnë sot në Komisionin për të drejtat e njeriut

Ministrat raportojnë sot në Komisionin për të drejtat e njeriut

368
0
SHARE

Ministri i Punës, Skender Reqica, ministri i Arsimit, Shqyeri Bytyçi, ministri i Kulturës Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili do të raportojnë sot në Komisionin për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione.

Sipas agjendës së Kuvendit, në raportim do të jetë edhe organizata Forumi Kosovar i Aftësisë së Kufizuar.

Raportimi i ministrave në këtë komision do të jetë lidhur me zbatimin e Strategjisë Nacionale për të Drejtat e Personave me Aftësi të Kufizuar në Republikën e Kosovës 2013-2023./RadioRINIA/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here