Home LAJME Mendoni dy herë para se të bëni tatuazhe në gishtrinjë

Mendoni dy herë para se të bëni tatuazhe në gishtrinjë

1004
0
SHARE

Tatuazhet në gishta janë bërë shumë të popullarizuara, dhe kjo mund të jetë edhe frymëzimi i dizajnit “Shhh” të Rihannas dhe inspirimet tjera të pafundme që mund të gjeni në Instagram.

Por nëse jeni duke planifikuar të bëni tatuazh në gisht, është e rëndësishme të dini se është kruciale ta keni dizajnin e duhur, në të kundërt tatuazhi mund të hiqet brenda disa viteve.

Artistët e tatuazheve rekomandojnë të bëjnë dizajne të thjeshta në gishta, sepse vetëm në këtë mënyrë ato do të jenë të lexueshme me moshën.

Për shkak të densitetit të lëkurës në gishta, ngjyra e tatuazhit me kohën fillon të ndryshojë dhe pas disa viteve edhe mund të bëhet e kalueshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here