Home LAJME Moti në Kosovë

Moti në Kosovë

303
0
SHARE

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë me dije se fusha të presionit të lartë po zhvendosen mbi rajonin tonë, ndërsa masat e ftohta ajrore mbeten prezentë edhe ditëve të ardhshme.

Nën këto kushte meteorologjike, do të mbretërojë mot kryesisht i kthjellët dhe me diell, por i ftohtë.

Orëve të mëngjesit do të ketë ngrica, e nëpër vise të ulëta me mundësi edhe për mjegullinë.

Cilësia e ajrit pritet të përkeqësohet, ngase nuk pritet qarkullim i mjaftueshëm ajror dhe do të luhatet ndërmjet vlerave mesatare e të pashëndetshme.

Sot do të fryjë erë e lehtë nga krahu verior 1-5m/s.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here