Home LAJME Nga sot, pajisjet dimërore të detyrueshme për të gjithë shoferët

Nga sot, pajisjet dimërore të detyrueshme për të gjithë shoferët

260
0
SHARE

Nga sot të gjithë drejtuesit e mjeteve duhet të përgatitet për sezonin dimëror, i cili zgjatë deri më 15 mars.

Gjatë kësaj periudhe, drejtuesit e mjeteve duhet t’i kenë me vete pajisjet dimërore. Policia e Kosovës ka apeluar që shoferët të jenë të kujdesshëm gjatë këtij sezoni.

“Apelojmë për të gjithë shoferët që të fillojnë përgatitjen e mjetit dhe të jenë të kujdesshëm gjatë këtij sezoni dimëror”, thuhet në apelin e Policisë së Kosovës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here