Home LAJME Pacolli: Dialogu s’ka alternativë, ndarja ose shkëmbimi i territoreve janë propagandë

Pacolli: Dialogu s’ka alternativë, ndarja ose shkëmbimi i territoreve janë propagandë

762
0
SHARE

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka thënë sot ndarja ose shkëmbimi i territoreve janë propagandë e kundërshtarëve të pavarësisë.

Pacolli në një postim në rrjetin social Facebook shkruan se dialogu për normalizimin e raporteve me Serbinë nuk ka alternativë.

“Dialogu për normalizimin e raporteve me Serbinë s’ka alternativë. Njohja reciproke dhe rruga integruese drejt BE-së është synimi ynë. Ndarja ose shkëmbimi i territoreve janë propagandë e kundërshtarëve të Kosovës”, shkruan Pacolli. /RadioRINIA/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here