Home LAJME Parashikimi i motit për këtë vikend!

Parashikimi i motit për këtë vikend!

675
0
SHARE

Sipas Institutit Meteorologjik të Kosovës, këtë vikend parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat pasdite vende-vende shoqërohen me reshje shiu,kryesisht në ditën e diel.

Temperatura minimale do të lëvizë ndërmjet 11 deri 13 gradë celsius, ato maksimale parashihen të lëvizin ndërmjet 23 deri 25 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1 deri 5 metra për sekonda./RadioRINIA/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here