Home LAJME Partia që theu rekord, fitoi në 10 komuna të Kosovës

Partia që theu rekord, fitoi në 10 komuna të Kosovës

359
0
SHARE

Lista Serbe ka arritur të fiton në 10 komuna të Kosovës, kështu duke shënuar një numër  rekord të votave për herë të parë që prej kur garon kjo parti.

Kjo parti ka fituar më shumë se 47.694 vota apo 6,20%, kështu duke fituar në këto komuna: Mitrovica e Veriut, Leposaviq, Zveçan, Zubin Potok, Kllokot, Ranillug, Partesh, Shtërpcë, Novobërdë, Graçanicë.

Kujtojmë se kjo parti udhëhiqet direkt nga Beogradi dhe presidenti serb, Aleksandar Vucic, po ashtu kjo parti përkujdeset për tensionimin dhe kriminalitetin në veri të vendit.

Pjesë e kësaj partie janë kriminel dhe njerëz që kërkohen nga drejtësia kosovare, njëri nga ta është Milan Radojecic që dyshohet se ka vrarë Oliver Ivanovicin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here