Home LAJME Përfundoi si Osama Bin Ladeni, ushtria amerikane varros trupin e Baghdadit në...

Përfundoi si Osama Bin Ladeni, ushtria amerikane varros trupin e Baghdadit në det

249
0
SHARE

Trupi i liderit të organizatës terroriste “Shteti Islamik”, Abu Bakr al-Baghdadi, është “varrosur” në det nga ushtria amerikane vetëm pak orë pas vdekjes së tij.

Sipas gjeneralit amerikan Mike Milley, gjymtyrët e tij që i kanë shpëtuar shpërthimit, janë varrosur në det dhe gjithçka është kryer me kujdes dhe sipas ligjeve.

“Gjymtyrët e tij janë varrosur në det në mënyrën e duhur”, ka shtuar gjenerali amerikan.

/RadioRinia/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here