Home Uncategorized Përfundon suksesshëm performancën Eugent Bushpepa, “Mall” këndohet në shqip në “Eurovision 2018”

Përfundon suksesshëm performancën Eugent Bushpepa, “Mall” këndohet në shqip në “Eurovision 2018”

847
0
SHARE

Përfundon suksesshëm performancën Eugent Bushpepa, “Mall” këndohet në shqip në “Eurovision 2018”

Ka përfunduar suksesshëm prezantimin e tij këngëtari përfaqësues i Shqipërisë në “Eurovision 2018”, Eugent Bushpepa.

Ai interpretoi para publikut në Lisbonë këngën “Mall”, të cilën e ka kompozuar dhe shkruar vet.

Kënga është kënduar në gjuhën shqipe, teksa ka bërë për vete shikuesit dhe të pranishmit.

Interpretimi i Eugentit u cilësua si korrekt dhe këngëtari arriti të shpalosë vlerat e tij të vërteta vokale.

Në fund të performancave, do të bëhet hapja e votimit, ku të gjithë shqiptarët do të kenë mundësinë të votojnë kodin “03”, nëse duan që Shqipëria këtë vit ta prek finalen e “Eurovisionit”. /RadioRinia/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here