Home LAJME Policia e Gjilanit, jep detaje rreth incidentit në Spitalin e Gjilanit

Policia e Gjilanit, jep detaje rreth incidentit në Spitalin e Gjilanit

351
0
SHARE

Një rast i rrallë ka ndodhur në repartin e Gjinekologjisë në Gjilan.

Pasi një person kishte dërguar gruan e saj për të lindur në spital, atje duke pritur lindjen e fëmijës nga bashkëshortja një lajm i rëndë i kishte ardhur nga mjeku përgjegjës.

Mjeku përgjegjës i kishte deklaruar se fëmija që po e priste ai, i ka vdekur. I frustruar nga ky lajm, babai i foshnjës ka goditur mjekun duke i shkaktuar kështu lëndime trupore.

Komunikata e plotë nga Policia:

Me 24 shtator 2019, rreth orës 13:30, policia e Kosovës në Gjilan është njoftuar se në Spitali regjional reparti i Gjinekologjisë këtu në Gjilan ka ndodhë një incident.

Njësitet patrulluese me urgjencë kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe nga hetimet e para mësohet se I dyshuari shqiptar shtetas i Kosovës deri sa ishte në spitalin rajonal këtu në Gjilan reparti i Gjinekologji duke e prite lindjen e fëmijës pasi qe bashkëshortja e tije ishe ne sallën e lindjes, ishte njoftuar nga mjeku përgjegjës se fëmija i kishte vdekur.

Ne atë moment i dyshuari me te marrë informatën nga mjeku e godet mjekun ku i shkakton lëndime të lehta trupore, po ashtu i dyshuari në shenjë revolte godet një xham te zyrës se repartit dhe e thenë te terin ku i shkakton vetes lëndime.

Gjatë marrjes së deklaratave nga stafi mjekësorë jemi njoftuar se fëmija është lindur i gjalle dhe është ne gjendje te mire shëndetësore dhe nëna është po ashtu mirë .

Lidhur me rasti janë intervistuar mjeku, i dyshimti dhe dëshmitar tjerë që kanë qenë prezent. Rasti “Sulm ndaj personit zyrtar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here